Real osvojio svoj šesti Superkup Evrope, Kilijan Mbape postigao gol na debiju za Madriđane 1Foto: EPA-EFE/Piotr Nowak

Fudbaleri Real Madrida po šesti put su osvojili pehar pobednika UEFA Superkupa, jer su na stadionu u Varšavi savladali Atalantu rezultatom 2:0 (0:0) golovima Valverdea u 58. i Mbapea u 68. minutu.

Duel osvajača Lige šampiona i pobednika Lige Evrope protekao je i u znaku debitantskog nastupa Kilijana Mbapea za Madriđane, koji je postigao i svoj prvi gol za Madriđane.

Atalanta je u prvom poluvremenu uspela da donekle parira rivalu, međutim, u nastavku je Real pojačao ritam i došao do trijumfa.

Ovim trijumfom Real je postao apsolutni rekorder sa šest trofeja Superkupa Evrope.

Real Madrid naredni meč igra već za četiri dana. Tim Karla Anćelotija novu sezonu u španskoj Primeri počinje gostovanjem Majorci u nedelju, dok Atalanta dan kasnije u prvom kolu Serije A gostuje ekipu Lećea.

Oba kluba će učestvovati u novoj sezoni Lige šampiona, koja u novom formatu startuje 17. septembra.