Ristić "upucao" prvo zlato za Srbiju na Paraolimpijskim igrama u Parizu 1FOTO. Paraolimpijski komitet Srbije

Srpski reprezentativac u parastreljaštvu Dragan Ristić osvojio je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u disciplini R9, miks, 50 metara, vazdušna puška, ležeći stav, klasa SH2.

Ristić je u finalu POI u Šateruu pogodio 250,2 kruga. Drugo mesto osvojio je Vladimer Čintčarauli iz Gruzije (248,2), dok je treći bio Britanac Tim Džeferi (227,8).

Ovo je prva zlatna medalja za Srbiju na POI u Parizu. Srbija je na POI do sada ukupno osvojila pet medalja.

Srpska parastonoteniserka Borislava Perić-Ranković obezbedila je ranije danas medalju, pošto je izborila plasman u polufinale u klasi WS4 u singl konkurenciji. Perić-Ranković će se 7. septembra u polufinalu sastati sa Kineskinjom Jing Žou.

Borislava Perić-Ranković je pre nekoliko dana u paru sa Nadom Matić osvojila srebro u ženskom dublu.

Srpski parastonoteniser Mitar Palikuća osvojio je bronzu u klasi MS5 u singl konkurenciji, dok je paraatletičar Nebojša Đurić stigao do srebrnog odličja u bacanju kugle na Igrama u Parizu.