River Plata dobila svog najmlađeg strelca u Kupu Libertadores: Mastan nadmašio Saviolu (VIDEO) 1Foto: AP/Jorge Saenz

Najbolji timovi Južne Amerike su stigli do polovine u takmičenju po grupama u vodećem klupskom nadmetanju kontinentalnog fudbala.

Argentinski velikan River Plata ima sve tri pobede. Treću je postigla kao gost paragvajskog Libertada u Asunsionu s 2:1.

U prvom poluvremenu je pao po jedan pogodak, a pobedonosni gol za goste je dao Franko Mastantuono u 80. minutu.

Tako je daroviti polušpic sa 16 godina i 254 dana postao najmlađi strelac River Plate ikada u Kupu Libertadores.

Nadmašio je u klupskoj istoriji Havijera Saviolu, nekadašnjeg argentinskog reprezentativca, koji je imao 17 godina i 75 dana kada je prvi put zatresao mrežu 1999.

Najmlađi strelac svih vremena je Brazilac Anželo Gabrijel sa 16 godina i 106 dana u dresu Santosa 2021. Sada je Čelsijev igrač na pozajmici u Strazburu do kraja ove sezone.

U minulom kolu su se istakla još dva darovita igrača mladih godina.

U Kitu je odigran dramatičan meč između ekvadorskog tima Independijente del Valje i Palmeirasa.

Domaćin je u 38. minutu stekao prednost s 2:0, a prvi ga je u vođstvo u 12. minutu doveo Kendri Paez, koji je sa 16 godina i 357 dana postao najmlađi ekvadorski strelac u Kupu Libertadores.

Na izdisaju prvog poluvremena smanjio je 17-godišnji Endrik, nova nada brazilskog fudbala i nova zvezda madridskog Reala od leta kad postane punoletan.

Prvi put se u istoriji Kupa Libertadores desilo da u jednoj utakmici golove daju dva igrača koji još nisu napunili 18.