Rukometašice Kikinde ne daju lidersku poziciju 1Foto: ŽORK Kikinda

U komšijskom derbiju, u 13. kolu Super B lige, prvoplasirana Kikinda savladala je na svom terenu ekipu Halas Jožefa iz Ade 30:23 (15:12) i zadržala prvo mesto na tabeli i najbolje izglede za prelazak u elitni rang.

U Hali „Jezero“ ekipe su se smenjivale u vođstvu do 20. minuta, a nakon toga su Kikinđanke napravile prednost i na odmor otišle sa tri gola razlike.

U nastavku su domaće rukometašice samo uvećavale rezultatsku prednost i na kraju zasluženo upisale novu pobedu.

Za igračicu utakmice proglašena je Željana Radaković, koja je sedam puta pogodila mrežu Ađanki, a najefikasnija u domaćoj ekipi a i na terenu bila je Milica Perović sa osam golova.

Kikinda trenutno ima tri boda prednosti, ali i meč više, od drugoplasiranog Pančeva, glavnog rivala za titulu i prelazak u Super A ligu.

Sledi kratka pauza u prvenstvu, a Kikinđanke ponovo izlaze na teren 12. marta, kada gostuju kod poslednje ekipe na tabeli, Zaječara, i s pravom svi u klubu očekuju novu pobedu.