Rusija ubedljivom pobedom "otvorila" Svetsko prvenstvo 1Foto: EPA-EFE/ YURI KOCHETKOV EDITORIAL USE ONLY

Rusija je na spektakularan način „otvorila“ Svetski šampionat koji se igra u njihovoj zemlji pobedom nad Saudijskom Arabijom 5:0.

Strelci su bili Juri Gazinski u 12., Denis Čerišev u 43. i 90., Artem Džuba u 71. i Aleksandar Golovin u nadoknadi vremena.

Rusija je bila daleko nadmoćniji rival i sasvim zasluženo je „upisala“ prva tri boda.

U 12. minutu sjajno je centrirao Roman Zobnin, a na drugoj stativi je bio sam Juri Gazinski kome nije bilo teško da glavom savlada Abdulaha Al Majufa.

Sredinom prvog poluvremena u jednom sprintu se povredio najbolji igrač „Zbornaja komande“ Alan Džagojev, a u igru je ušao krilni napadač Viljareala Denis Čerišev i nakon samo desetak minuta postigao svoj prvi gol u nacionalnom dresu.

U drugom poluvremenu Rusija je zaigrala još bolje i preko visokog napadača Artema Džube došla do 3:0, da bi u finišu susreta Golovin i Čerišev postavili konačan rezultat.

Drugi meč u u okviru prvog kola grupe A igraju Egipat i Urugvaj sutra u 14 časova.