Rutinska pobeda Ekvadora protiv domaćina Katara na Svetskom prvenstvu 1Foto: EPA-EFE/Friedemann Vogel

Fudbaleri Ekvadora savladali su Katar sa 2:0 u prvom kolu A grupe na Svetskom prvenstvu.

Golove je postigao napadač Fenerbahčea i kapiten ove selekcije Ener Valensija.

Prvo je njegov gol u trećem minutu poništen zbog ofsajda, ali je u 16. minutu iz penala iskusni napadač bio siguran.

Nije se dugo čekalo na na novi gol na utakmici.

U 31. minutu je sjajan centaršut uputio Anhelo Presijado, a Valensija je loptu maestralno zahvatio glavom i sa visine penala matirao nemoćnog Sada Al Šeba.

U nastavku utakmice južnoamerička ekipa je rutinski kontrolisala ritam utakmice i sem nekoliko poluprilika obeju ekipa nismo videli više uzbuđenja na utakmici.

Drugi meč u grupi A igraju Senegal i Holandija sutra od 17 časova po srednjeevropskom vremenu.