Saudijski Superkup: Mitrović se vratio golovima u klupskom fudbalu, na radost Al Hilala (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/STRINGER

Klupski fudbal se vratio i u Saudijsku Arabiju, a s njim i golgeterska dostignuća Aleksandra Mitrovića.

U gradu Abha igra se domaći Superkup s četiri tima, što je uvertira za nacionalnu ligu, koja je počela da privlači globalnu pažnju zbog velikog broja fudbalskih asova, pristiglih sledeći miris velikog novca.

U prvoj utakmici polufinala Al Hilal, osvajač duple krune prošle sezone, savladao je na penale Al Ahli, trećeplasiranog u prethodnom prvenstvu.

Al Ahli je poveo golom Brazilca Roberta Formina u 66. minutu, a Mitrović, drugi strelac lige u prošloj sezoni sa 28 pogodaka (Portugalac Kristijano Ronaldo 35 u Al Nasru), produžio je nadu prvaku u 90. minutu.

Bio je precizan i u trećoj seriji, a pošto Al Ahli u njoj nije realizovao penal, jer je marokanski golman Bunu odbranio šut, presudio je Sergej Milinković Savić – 4:1.

U drugom meču sutra se sreću vicešampion Al Nasr i četvrtoplasirani Al Tavoun.