Scena u Alkmaru koja ostavlja bez daha: Dost se srušio na teren, iznesen na nosilima u svesnom stanju, meč prekinut (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES

Na meču desetog kola holandskog fudbalskog prvenstva između AZ Alkmara i Nejmegena u 87. minutu se najednom, dok je išao napad domaćih, na teren srušio Bas Dost (34), napadač gostiju, pojačanje iz Utrehta.

Sudija to niti je odmah primetio, niti mu je na to ukazano. Akcija ka golu Nejmegena je nastavljena još desetak sekundi, a onda su svi shvatili da je đavo odneo šalu.

Igrači oba tima su napravili živi zid oko nesrećnog Dosta. Ukazana mu je hitna pomoć. S terena je iznesen u svesnom stanju, što je potvrdio podizanjem palca dok je ležao na nosilima.

Utakmica je ipak prekinuta. Gosti su vodili s 2:1, a upravo je Dost dao gol u 11. minutu i asistirao u 38. da se prednost udvostruči.