Sergej Milinković-Savić ponovo strelac za Al Hilal 1Foto: EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Fudbaleri Al Hilala plasirali su se u polufinale arapskog Kupa šampiona pošto su u Rijadu savladali velikog rivala Al Itihad rezultatom 3:1.

Al Hilal je poveo u 14. minutu golom Sergeja Milinkovića-Savića, koji je sjajno reagovao posle kornera Rubena Neveša i glavom zakucao loptu u mrežu gostiju.

Srpskom reprezentativcu to je bio drugi pogodak u takmičenju nakon što se u strelce upisao i u prošlom duelu sa Vidadom.

Ekipa iz Rijada je na poluvreme otišla sa dva gola prednosti, a u sudijskoj nadoknadi sa bele tačke precizan je bio Salem Al Davsari.

Brazilac Romarinjo je u 56. minutu prepolovio prednost Al Hilala, ali je njegov sunarodnim Malkolm u 70. prvim pogotkom u dresu saudijskog kluba praktično prelomio meč.

Karim Benzema u 78. minutu nije realizovao jedanaesterac za Al Itihad čiji dres nose još Ngolo Kante i Žota.

Al Hilal će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Al Šabab – Al Vahda. U drugom meču sastaće se Al Šorta, koja je sa 4:2 savladala Al Sad, i bolji iz utakmice Radža Kasablanka – Al Nasr.