Siti je najbolji klub na svetu, Fluminense bez šanse da napravi iznenađenje 1Foto: EPA-EFE/ALI HAIDER

Fudbaleri Mančester sitija su u finalu Svetskog klupskog prvenstva u Džedi pobedili Fluminense sa 4:0.

Tako su izabranici Pepa Gvardiole postali prvi klub koji je uspeo u istoj sezoni da objedini pehare u Premijer ligi, FA kupu, Ligi šampiona, UEFA Superkupu i FIFA Svetskom klupskom kupu.

Sa druge strane ovo je četvrti trofej Gvardiole u ovom takmičenju, pošto je prethodno dva podigao sa Barselonom, a jedan sa Bajernom.

Ovaj pehar od 2012. godine osvajaju evropski klubovi.

Siti je poveo posle samo 40 sekundi i to preko Hulijana Alvareza.

Bio je to ujedno najbrži gol u istoriji svetskih klupskih prvenstava.

Dvadesetak minuta kasnije, „građani“ su duplirali prednost.

Nakon udarca Fila Fodena lopta je zakačila protivničkog fudbalera Nina i završila u golu Fabija.

U drugom poluvremenu je bilo poprilično mirno, a prvo veliko uzbuđenje viđeno je u 72. minutu kada je Siti postigao treći gol na utakmici.

Alvarez je centrirao sa leve strane, a Fil Foden je bio na pravom mestu za još ubedljiviju prednost izabranika Pepa Gvardiole.

Do kraja meča viđen je još jedan gol, a on je bio delo Hulijana Alvareza u 88. minutu.

U utakmici za treće emsto Al Ahli je pobedio Uravu rezultatom 4:2.