Sledeći rival je Beretini 1Foto: STARSPORT

Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala Indijan Velsa, pobedom nad Botikom van de Zandšulpom – 7:6(3), 7:5, posle 100 minuta igre.

Srpski teniser nastavio je sa dobrim rezultatima na početku sezone i još jednom obezbedio plasman među 16 najboljih, što mu je polazilo za rukom na svim turnirima na startu 2022. godine – Sidnej, Australijan open, Buenos Ajres, Rio de Žaneiro i Santjago.

U narednoj rundi protivnik će mu biti Italijan Matea Beretini, koji je savladao Lojda Herisa (6:4, 7:5).

Ovo je bio prvi međusobni susret Kecmanovića i van de Zandšulpa i odlučile su nijanse, što i krajnji rezultat pokazuje.

U prvom setu igrači su rutinski rešavali gemove na svoj servis, a brejk lopti nije bilo ni na vidiku. U taj-brejku Kecmanović je bio nešto smireniji i precizniji, stigao do tri set lopte, iskoristio prvu i poveo na ovom susretu.

U drugom setu je tek posle punih 69 minuta ukupne igre došlo do prve brejk lopte, koju je Kecmanović odmah iskoristio.

Van de Zandšulp je nakon toga uspeo da se vrati i napravi ribrejk, napravio je čak seriju 3:0, ali se Kecmanović pribrao, još jednom oduzeo servis rivalu i kasnije mirno priveo meč kraju.