SP: Pobeda Nigerije nad Islandom 1Foto: EPA-EFE/ ZURAB KURTSIKIDZE

Nigerija je zabeležila prvu pobedu na 21. Svetskom prvenstvu, a trijumf od 2:0 nad Islandom je uneo potpunu pometnju na tabeli D grupe.

„Orlovi“ su nadigrali Islanđane, pogotovo u drugom poluvremenu, kada je Ahmet Musa sa dva gola doneo nadu svojoj selekciji da u poslednjem kolu može da protiv Argentine pozitivnim rezultatom nađu u osmini finala.

Najbolju šansu evropska selekcija je propustila u 80. minutu, kada je Gilfi Sigurdson promašio penal.

Hrvatska je sada i definitivno prva u grupi D sa šest bodova, druga je Nigerija sa tri, a na trećem i četvrtom mestu Island i Argentina po jedan.