Spektakularna pobeda Alkaraza i preokret protiv Sinera za polufinale US Opena 1Foto: EPA-EFE/JASON SZENES

Karlos Alkaraz i Janik Siner odigrali su jedan od najboljih mečeva na ATP Turu ove godine.

Posle 5 sati i 15 minuta mladi Španac je slavio nakon preokreta u setovima – 3:2 (6:3, 6:7, 6:7, 7:5, 6:3), u drugom po dužini meču u istoriji stadiona „Artur Eš“.

Obojica tenisera su imala šanšu da privedu meč kraju znatno ranije, ali su svaku takvu priliku ispustili pruživši nam istinski spektakl koji se završio u 3 sata ujutru po lokalnom vremenu.

U prvom setu bolji je bio Alkaraz, a iako je imao prilike da u svoju korist reši i drugi i treći set to se nije dogodilo, već se ušlo u taj-brejkove koje je osvojio mladi Italijan.

Siner je mogao u četvrtom setu da reši pitanje pobednika, ali u toj nameri nije uspeo, pa je Alkaraz izjednačio na 2:2 u setovima, a u poslednjem setu je viđen pravi spektakl.

Iako umorni oni su u petom setu „plesali“ po terenu.

Udarci koji su razmenjivali sa osnovne linije bili su strahovito snažni i precizni, a u takvoj igri bolje se snašao Alkaraz koji je u finišu seta napravio brejk a onda i servirao uspešno za meč.

U polufinalu će Alkaraz igrati protiv domaćeg igrača Frensisa Tijafoa.