Splićani pali na "Tumbi": Paok izbacio Hajduk, Živković dao dva gola (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/NIKOS ARAMPATZIS

U revanšu trećeg kola kvalifikacija za fudbalsku Ligu konferencije Paok – Hajduk 3:0.

Trebalo je preživeti pakao Soluna na stadionu „Tumba“, posle mršavih 0:0 na „Poljudu“. Taj rezultat dao je prednost PAOK-u, a Grcima je bilo još lakše posle pogotka Švaba iz jedanaesterca, nakon što je Ođiđa-Ofoe oborio Konstanteliasa.

Prethodno, Hajduk je imao fantastičnu priliku preko Livaje, čiji je šut sa pet metara u poslednji čas izblokiran, u sedmom minutu. Mogao je da uzvrtai Andrija Živković u 21. minutu, ali je Srbin pogodio stativu.

Fantastičnu priliku za izjednačenje Splićani su imali u 45. minutu, Sahiti je zahvatio loptu glavom, ali je šutirao zamalo pored gola. Još jednom je PAOK pretio preko Živkovića, u 52. minutu kad je Lučić uspeo da odbrani njegov udarac.

Ipak, Lučić je bio nemoćan  u 79. minutu, kad ga je napokon savladao najbolji pojedinac susreta Živković, koji je razgalio navijače crno-belih, a u očaj bacio Splićane. Nije se srpski reprezentativac na tome zaustavio, pa je pogodio i u 85. minutu iz slobodnog udarca. Lopta je zakačila jednog hajdukovca u živom zidu.