Srbija izgubila od Belgije u trening utakmici za duel sa Bugarskom 1Foto: EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je u prijateljskoj utakmici od Belgije u Briselu rezultatom 1:0 (1:0).

Jedini gol na utakmici postigao je u 2. minutu Karasko, koji je iskoristio greške Pavlovića i golmana Rajkovića.

U meču koji je odigran u sklopu priprema za predstojeće duele ove dve selekcije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024.

Tokom prvog poluvremena domaći su imali nekoliko odličnih prilika da sa ubedljivijim vođstvom odu na odmor, ali je golman Predrag Rajković sjajnim odbranama uspeo da sačuva svoju mrežu.

S druge strane, ekipa Dragana Stojkovića je teško dolazila do kaznenog prostora Belgijanaca, međutim, nakon gužve u šesnaestercu u 31. minutu Đuričić je pogodio stativu.

U nastavku oba selektora izmenili su po nekoliko startera, a Srbija je imala i više prilika da izjednači, ali su ih propustili Radonjić, Đuričić i Mitrović.

Srbija u nedelju (15.00) igra u Leskovcu protiv Bugarske odlučujuću utakmicu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024.