Superliga u fudbalu: Partizan bez pobede u Zaječaru, TSC uzeo sva tri boda na "Karađorđu" 1Foto: Starsport

U poslednje dve utakmice četvrtog kola Superlige Srbije u fudbalu igrali su timovi koji u četvrtak imaju obaveze u revanšu kvalifikacija za dve lige UEFA.

U tri dana i drugi put je održan meč na novom stadionu u Zaječaru, pošto je posle utakmice OFK Beograda i Čukaričkog u petak tamo i IMT dočekao Partizan.

Golova nije bilo, osim jednog poništenog.

Susret je u prvom poluvremenu bio ispod očekivanja, a u drugom nešto bolji.

Crno-beli, koji s 0:1 iz Humske idu na megdan s Luganom u Švajcarskoj u trećem kolu predtakmičenja za Ligu Evrope, prvu ozbiljnu priliku su stvorili preko Natha u 68. minutu. Izraelski fudbaler je s 12-13 metara šutirao preko gola.

Imao je i IMT svoje šanse, ali je golman Jovanović spasavao Partizan.

U 86. minutu Konstantinov je na gol-liniji zaustavio loptu koju je uputio igrač crno-belih Jurčević.

Minut kasnije Severina je zatresao mrežu formalnog domaćina, ali mu je pogodak poništio VAR zbog igranja rukom.

Vojvodina u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije dočekuje Maribor, koji ju je savladao u Sloveniji s 2:1.

Na „Karađorđu“ je izgubila od TSC, koji će, takođe u četvrtak, dobiti rivala za plej-of za Ligu Evrope, a to će, sva je prilika, biti Makabi iz Tel Aviva s njegovim bivšim trenerom Žarkom Lazetićem.

Rezultati četvrtog kola

Nedelja

IMT – Partizan 0:0

Vojvodina – TSC 1:3 (0:2)

(Ivanović 57 – Ćirković 36, Pejić 45, Šoš u 90+6)

Jedinstvo – Železničar 0:1 (0:1)

(Knežević 37)

Subota

C. zvezda – Novi Pazar 4:1 (1:0)

(Seol 9, Duarte 60, Elšnik 80, Rodrigez 86 – Opara 51)

Mladost – Tekstilac 1:2 (0:1)

(Bojić 84 – Davidović 4, 55)

Spartak – Radnički (K) 1:0 (1:0)

(Todoroski 2)

Petak

Radnički (N) – Napredak 3:1 (2:1)

(Rosić 27, Ilić 45, Nišić 67 – Karaklajić 7)

OFK Beograd – Čukarički 1:2 (0:1)

(Kahvić 55 – Melo 11, Docić 90+6 iz penala)

Budući da je Zvezda kiksnula kod kuće protiv lučanske Mladost u drugom kolu (2:2), večiti rivali su sada poravnati na vrhu.

Tabela: C. zvezda 10, Partizan 10, Čukarički 10, TSC 7, OFK Beograd 7, Železničar 7, Radnički (N) 6, Spartak 5, Mladost 4, Novi Pazar 4 (-1), Radnički (K) 3 (-1), Vojvodina 3 (-1), Tekstilac 3, IMT 2 (-1), Napredak 2, Jedinstvo bez bodova.