Takmičare poslužilo vreme na Zrenjaninskom maratonu 1Foto: M.P. / Danas

U pet trka na 3. Zrenjaninskom MaxBet maratonu učestvovalo je više od hiljadu učesnika iz 10 zemalja a najveći odziv imala je u Trka zadovoljstva, za koju se, na stazi dužine 7 kilometara, prijavilo 530 učesnika.

Takmičare je poslužilo vreme, nije bilo kiše, koja je česta ovih dana, niti je bilo nevremena.

Trčalo se i trasom polumaratona, od 21,1 km, održana je i štafetna trka, a posebno je nastupilo i 26 osoba s invaliditetom.

Svoju deonicu imali su i najmlađi, koji su se nadmetali u glavnoj gradskoj ulici.

U konkurenciji maratonaca, prvi je na cilj stigao Ljubiša Savić iz Beograda, drugo mesto zauzeo je Nikola Pavlov, treći je bio Boris Činčurak.

U ženskoj konkurenciji, pobednica je Nina Nenin, druga je bila Ivana Matović i treća Slađana Dečermić.

Polumaratonsku trku prvi je završio Slobodan Marinkov, za njim je kroz cilj prošao Oleg Sazonov, a treći je bio Igor Aleksandrov.

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Mirjana Mikalački iz Kikinde, drugo mesto osvojila je Aleksandra Pejić, a treće Jasmina Jovanović.

Mirjana Mikalački atletikom se bavi 24 godine i ovo je njen peti polumaraton i prva pobeda.

Više vesti iz ovog grada čitajte na sledećem linku.