Izašla nova ATP lista, Novak Đoković u Šangaju osvojio važne bodove u trci za Završni masters 1Foto: EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

Nije uspeo Novak Đoković da u Šangaju osvoji 100. ATP titulu u karijeri, ali je najbolji srpski teniser na mastersu u Kini zaradio bodove koji su ga podigli na šestu poziciju u trci za plasman na završni masters u Torinu.

Đoković je plasmanom u finale osvojio 650 bodova i učvrstio se na četvrtom mestu ATP liste.

Ispred srpskog asa su Janik Siner (11.920 poena), Karlos Alkaraz (7.120) i Aleksander Zverev (6.795). Iza Đokovića u Top 10 su Danil Medvedev (5.530), Tejlor Fric (4.415), Andrej Rubljov (4.110), Kasper Rud (3.885), Aleks de Minor (3.610) i Grigor Dimitrov (3.580).

Što se tiče ostalih srpskih tenisera među 100 najboljih na svetu su i Miomir Kecmanović (55) i Dušan Lajović (75). Laslo Đere je na 113. poziciji, a Hamad Međedović na 160.

Kada je u pitanju ATP trka za Završni masters Đoković beži devetoplasiranom De Minoru 605 bodova (3.910 – 3.305). Pitanje je, međutim, da li će Novak zaigrati u Torinu i ako se bude kvalifikovao na terenu.

– Videću kako ću se osećati u tom trenutku. Igraću na egzibicionom turniru u Saudijskoj Arabiji, a onda ću odlučiti na kojem turniru ću zatim učestvovati – objasnio je Đoković.