Tuce golova u dve utakmice: Saši Iliću negativni rekord ruskog prvenstva 1Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Ruski fudbalski prvoligaš Pari iz Nižnjeg Novgoroda, kojeg je nedavno preuzeo Saša Ilić, jedan od najistaknutijih igrača novije Partizanove istorije, primio je tuce golova u poslednje dve utakmice u državnom šampionatu.

Posle brodoloma protiv Sočija u gostima sa 6:1 usledio je još jedan.

CSKA se vraća u Moskvu sa ubedljivih 6:2.

Pari je prvi tim u istoriji ruskog prvenstva (od 1992) koji je primio po šest golova na dva meča uzastopce.

Klub koji je osnovan 2015, a pre dve godine se izborio za debi u najboljem društvu, postavio je Ilića za trenera posle šest uzastopnih poraza, tek što se nekadašnji kapiten crno-belih rastao s grčkim Atromitosom.

Početak u nezahvalnoj situaciji pri dnu tabele nije bio obeshrabrujući, jer je kod kuće ostvaren remi bez golova s moskovskim Spartakom.

Zbog dva kraha Pari će se u poslednjem kolu boriti za goli život kao gost Krila sovjeta u subotu.

Uzme li bod, obezbediće najmanje baraž za opstanak.

Izgubi li, a pretposlednja Baltika na svom terenu iznenadi moskovsku Lokomotivu, ispašće.

CSKA je na poluvreme otišao s vođstvom od 3:0, a treći gol je u 37. minutu postigao Saša Zdjelar, takođe bivši Partizanov igrač.

Ilić, koji je sklopio ugovor do juna 2025, posle utakmice se nije pojavio na pres-konferenciji.

Vodi se i uzbudljiva bitka za prvaka.

Vodeći Dinamo iz Moskve (56 bodova) gost je trećeplasiranog Krasnodara (53) u poslednjem kolu, a petostruki uzastopni šampion Zenit (54) dočekuje Rostov.

Dinamovce i remi vodi na tron prvi put od 1976, jer su bolji međusobno od važećeg prvaka (obe pobede) u slučaju bodovne izjednačenosti s njim.

U ruskom dobu najbolji plasman im je drugo mesto 1994.