U drugom poluvremenu samo golovi s bele tačke - tri 1Foto: Fonet/AP

U poslednjoj utakmici 13. kola engleske fudbalske Premijer ligi Fulam je u Londonu savladao Vulverhempton s 3:2.

Na odmor se otišlo sa po jednim golom u obe mreže. Nigerijac Ivobi je doveo domaćina u vođstvo u 7. minutu, a izjednačio je Brazilac Mateus Kunja u 22.

U drugom poluvremenu su pala još tri gola, sva tri iz penala.

Brazilac Vilijan je doveo Fulam još jednom u vođstvo, u 59. minutu, a u 75. minutu je poravnao Korejac Hvang, koji u Vulverhemptonu igra isturenije od svog zemljaka i prezimenjaka iz Crvene zvezde.

Već se debelo igralo u nadoknadi vremena kada je ponovo dosuđena najstroža kazna u korist domaćina. Portugalski golman Žoze Sa je opet bio nemoćan pred hladnokrvnim Vilijanom. Odmah posle tog pogotka Fulamov trener Portugalac Marko Silva je za svaki slučaj iz igre povukao ofanzivnijeg Škota Tomasa Karnija, a u igru je ubacio Sašu Lukića da kao radilica spreči neželjeni šok.

Samo se još jednom u Premijer ligi dogodilo da u drugom poluvremenu padnu tri gola s bele tačke. Bilo je to na utakmici Evertona i Njukasla na Gudisonu u Liverpulu u septembru 2003 – 2:2. Oba puta je za goste precizan bio Alan Širer, a za domaćina Dankan Ferguson.

Meč je igran 17 dana posle penal drame iz koje se Partizan u Njukaslu prvi put domogao Lige šampiona.