U NBA ligi pao novi rekord (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

Košarkaši Golden Stejta u poslednjoj utakmici ligaškog dela sezone gostuju Portlandu, a u prvoj četvrtini postavili su rekord po broju postignutih poena.

Voriorsi su za 12 minuta upisali neverovatnih 55 poena što nikome ranije u istoriji NBA lige nije pošto za rukom, prenosi SK.

I to nije sve. Branilac titule je u uvodnoj deonici pogodio čak 12 trojki i tako izjednačili rekord takmičenja.

Klej Tompson je podogio pet šuteva van linije 7.25 metara u prvoj četvrtini i postao je tek treći košarkaš u istoriji lige koji je u sezoni premašio broj od 300 trojki.

Voriorsi su posle 12 minuta vodili 55:27, a do poluvremena su postigli 84 poena.

Pogledajte kako je izgledala prbva četvrtina.