Ubedljiv poraz Slobode u komšijskom derbiju 1Foto: FB/GFK Sloboda

Fudbaleri Slobode poraženi su u susretu sedmog kola Prve lige Srbije u duelu sa Zlatiborom iz Čajetine, rezultatom 4:1. Domaći su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, kada su za 36. minuta tri puta zatresli mrežu Užičana.

Prvi pogodak na meču postigao je Luka Čumić u 15.minutu. Drugi i treći gol za Zlatibor delo je Nikole Dišića, u 33. odnosno u 36. minutu.
Do kraja poluvremena Sloboda je uspela samo da ublaži vođstvo Čajetinaca, a gol za Užičane postigao je Bogdan Petrović u poslednjem minutu prvog dela meča.

Konačan rezultat postavio je danas najbolji pojedinac na meču, Nikola Dišić, koji je mrežu Slobode zatresao i u 66. minutu i tako ostvario het-trik.

Nakon sedmog kola Sloboda se nalazi na desetom mestu tabele Prve lige Srbije sa sedam bodova. U narednom kolu Užičani će na svom stadionu dočekati ekipu Novog Sada.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.