Ubedljiv poraz Vojvodine 1Foto: Starsport

U prvoj utakmici plej ofa za plasman u Ligu Evrope Vojvodina je večeraas u Novom Sadu izgubila od holandskog AZ Alkmara sa 3:0 i praktično ostala bez šansi da zaigra u Evropi.

Dvostruki strelac za goste bio je Stejn Vujtens u 32. i 83. minutu, a jedan pogodak je u nadoknadi vremena prvog poluvremena postigao Fred Frajdej.

Holandski predstavnik je opravdao ulogu favorita i već u prvoj utakmici praktično je prebrinuo brige oko plasmana u Ligu Evrope.

Vojvodina je, s druge strane, treću godinu zaredom propustila šansu da se izbori za učešće u drugom po kvalitetu evropskom klupskom takmičenju.

Vojvodina: Kordić, Miletić, Kovačević, Puškarić, Antić, Maksimović, Paločević, Babić, Malbašić, Meleg, Trujić

AZ Alkmar: Ročet, Johanson, Van Eijden, Vlar, Haps, Vujtens, Lukasen, Henriksen, Jakanbakš, Levi Frajdej.