Ubedljiv trijumf "Delfina" na početku EP 1Dušan Mandić. Foto: Srđan Stevanovic/Starsport

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je otvorila učešće na Evropskom prvenstvu koje se održava u Splitu.

Izabranici selektora Dejana Savića savladali su selekciju Izraela sa ubedljivih 18:3.

Srbija je odigrala sjajno protiv ne baš jakog protivnika i već u prvoj četvrtini rešila pitanje pobednika.

Do poluvremena je postigla već dvocifren broj golova (11), a pri kraju je malo „usporila“ pa je završila sa 18 pogodaka.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Radomir Drašović i Marko Radulović sa po četiri gola, dok je tri dodao Dušan Mandić.

Naredni protivnik „Delfina“ će biti Mađarska (sreda), dok će grupnu fazu završiti utakmicom protiv Slovenije (petak).