Uroš Živanović najbolji na svetu 1Marko Djokovic/PRESS

Mladi srpski plivač, Uroš Živanović, osvojio je zlatnu medalju na Svetskom juniorskom prvenstvu u Limi, u disciplini 50 metara prsno.

U glavnom gradu Perua, srpski plivač dokazao je da je u juniorskoj konkurenciji jedan od najboljih plivača na svetu.

Slavio je rezultatom 27,70. Za više od pola sekunde iza sebe je ostavio drugoplasiranog Italijana Aleksa Sabatanija (28,21), dok je na trećem mestu završio Austrijanac Luka Mladenović (28,32).Drugi predstavnik Srbije u velikom finalu Nikola Koltin bio je sedmi sa vremenom 29,29.

Živanoviću je ovo drugo odličje u Limi. Pre nekoliko dana učenik Dušana Veličkovića stigao je do srebra na 100 prsno. Na ovaj način zaokružio je sjajno leto, jer je na Evropskom šampionatu u Rumuniji osvojio bronzu u trci na 50 prsno.

Odličan plasman ostvarila je i Martina Bukvić na 200 prsno. Zauzela je peto mesto. Do cilja je stigla za 2:30,79. Nedostajalo joj je nešto manje od sekunde za bronzanu medalju koju je osvojila Turkinja Coskun sa 2:29,85. Slavila je Špankinja Karasko sa 2:26,93, ispred Japanke Kusude (2:29,62).

Martina se iz Perua vraća sa bronzanom medaljom osvojenom na 100 prsno.