Vaterpolisti Srbije nakon peteraca savladali Mađarsku na turniru u Budimpešti 1Foto: Peđa Milosavljević /Starsport

Vaterpolisti Srbije pobedili su večeras posle peteraca selekciju Mađarske sa 16:14 (4:3, 1:3, 2:2, 5:4), u trećem kolu E-On kupa u Budimpešti.

Srbiju su do pobede predvodili Dušan Mandić i Strahinja Rašović sa po tri gola.

Najefikasniji kod Mađarske sa po tri postignuta gola bili su Nađi i Vigvari.

U prva dva meča Srbija je zabeležila po jednu pobedu i poraz.

U četvrtak Srbija igra u 17.30 protiv Španije.

Srbija je odlično započela meč i povela sa 4:1 ali su se Mađari u potpunosti vratili u utakmicu i na poluvremenu imali plus jedan – 6:5.

U drugom poluvremenu su „Delfini“ stalno jurili prednost Mađarske, ali ih to nije sputalo da pruže odličnu partiju u bazenu.

Dušan Mandić je smanjio prednost rivala na minut do kraja meča , a onda se Srbija odbranila i preko Viktora Rašovića stigla do izjednačenja.

Potom se došlo do peteraca i svetski prvak je bio savladan.

Kod peteraca za Srbiju su pogodili: Radulović, Drašović, S.Rašović i Mandić, kod Madjara su precizni bili Vince Vigvari i Nađi, Filipović je u prvoj seriji odbranio udarac Vendel Vigvarija dok je Burian pogodio prečku.