Muška rukometna reprezentacija Srbije pala je na prvom ozbiljnom ispitu na Svetskom prvenstvu u Švedskoj. Omraženi profesor Danska ni ovog puta joj nije progledala kroz prste – 27:35 (14:16), pa će „orlovi“ do trećeg mesta u C grupi i drugog kruga turnira pokušati da dođu u duelima sa još jednim favoritom Hrvatskom (sutra) i sebi ravnom Rumunijom (četvrtak), koja im se „namestila“ sinoćnim senzacionalnim porazom od Alžira.

Ekipa selektora Veselina Vukovića morala je i uspela da odigra bolje nego u prva dva kola, borili su se naši igrači koliko mogu i znaju, ali to im nije bilo dovoljno da osvete silne poraze od istog rivala poslednjih godina. Danci su i dalje brži – kako u automatizovanim dodavanjima u napadu tako u preletima sa svoje na suprotnu polovinu parketa – imaju kompaktniju i pokretniju odbranu, više poentiraju sa krila i ređe prave tehničke greške. Kada im se još raspucaju bekovi, kao sinoć Hansen (10 golova), a cela hala i ponekad sudije budu na njihovoj strani, onda ih malo ko može zaustaviti. Naš najbolji strelac Vujin (7), ponovo vrlo dobri golman Stanić i saigrači uspevali su to samo od 9. do 27. minuta meča, pošto su u tom periodu imali pogodak prednosti ili jurili isti minus, da bi se već krajem prvog poluvremena Lindberg (7) i ekipa odlepili na plus dva, najavivši manje, više rutinsku egzekuciju u drugih 30 minuta. Stigli su Ilić (5) i društvo do 25:23, ali su tada stali i prepustili bodove kvalitetnijima, iskusnijima i uigranijima od sebe.

Grupa C

Rezultati 3. kola: Hrvatska – Australija 42:15, Danska – Srbija 35:27, Rumunija – Alžir 14:15.

Parovi 4. kola (sreda): Srbija – Hrvatska, Danska – Alžir, Australija – Rumunija.