(VIDEO) Prvi golovi Milinkovića Savića u saudijskoj ligi 1Foto: EPA-EFE/STRINGER

U devetom kolu saudijske fudbalske lige Al Hilal je kao gost rutinski savladao Al Ahdud u Najranu s 3:0.

Pobedu je s dva pogotka potvrdio Sergej Milinković Savić, što su mu prvi golovi u ligi Saudijske Arabije, koja je došla pod svetlo planetarne pažnje zbog velikih ulaganja za dovođenje asova evropskog fudbala.

Milinković Savić je prethodno postigao dva gola u Kupu arapskih šampiona, koji je igran minulog leta.

Al Hilal je poveo u 10. minutu preko Brazilca Mišela. Naš igrač je udvostručio prednost u 71. minutu, pošto je na dodavanje Aleksandra Mitrovića (igrao do 87) u protivničkom kaznenom prostoru prvo načinio fintu telom, a zatim je sigurno zatresao mrežu.

Treći gol je pao u 83. minutu. Al Davsariju je odbranjen penal, a Milinković Savić je odbijenu loptu smestio u mrežu.