Vojvodina izgubila prvi duel sa Alingsosom, ali još živi šansa za finale EHF kupa 1foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Novosadski tim ima čemu da se nada u jakom rukometnom takmičenju.

Rukometaši Vojvodine odigrali su još jedan odličan meč u Evropi, ali su izgubili od Alingsosa u Švedskoj – 25:24 (13:13). Minimalni minus ostavlja ih, ipak, živim u borbi za finale EHF kupa.

Izabranici Borisa Rojevića imali su rezultatski egal na poluvremenu i dva gola viška pet minuta pre kraja večerašnjeg gostovanja, ali ih je domaćin serijom 3:0 preokrenuo i stekao kakvu, takvu zalihu.

Najefikasniji u dresu Novosađana, sa po šest postignutih golova, bili su Miloš Grozdanić i Baris Puhovski, dok su po tri šuta manje realizovali Gregor Ocvirk, Milan Milić i Fran Lučin. Za Šveđane su najčešće pogađali Rasmus Torbjernson (6), Matijas Pedersen (5) i Jonas Nilson (4).

Revanš se igra 22. aprila, od 20 časova, a ako Vojvodina iskoristi prednost domaćeg terena biće prvi srpski klub koji će posle 22 godine imati priliku da osvoji neki evropski trofej. Tada je to uradio Jugović iz Kaća, u Čelendž kupu.