Zaječar: Tri zlatne medalje za mlade atletičare na Prvenstvu Srbije 1Foto: Glassporta.rs

Minulog vikenda u Beogradu održano je Prvenstvo Srbije za mlađe juniore u atletici, gde su Veljko Vasiljević i Lena Maletić iz Zaječara osvojili tri zlatne medalje.

Ako se dan po jutru poznaje, onda za atletiku u gradu na Timoku nazire se svetla budućnost. To su dokazali Veljko Vasiljević i Lena Maletić, osvajanjem zlatnih medalja.

Na Prvenstvu Srbije za mlađe junior, Veljko Vasiljević osvojio je dve zlatne medalje i to na trkama 1.500 i 3.000 metara, dok je Lena Maletić zlatnu medalju osvojila na 400 metara.

Mladi Veljko Vasiljević, privukao je pažnji na sebe poslednje dve ili tri godine, od kada se redovno sa takmičenja vraća sa dobrim rezultatima.

Njegova karijera krenula je uzlaznom putanjom 2019. godine kada je na Prvenstvu Srbije u krosu i Kupu gradova održanom u Zaječaru, ostvario zapažen rezultat.

Što se tiče Lene Maletić, ona zajedno sa sestrom, već godinama ostvaruje odlične rezultate.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.