"Zlatibor" poražen u prvoj utakmici baraža 1Foto: printscreen/YT/ABA League

Košarkaši „Borca“ savladali su u prvoj utakmici baraža za opstanak u ABA ligi ekipu „Zlatibora“. Susret u Čačku završen je pobedom domaćih igrača rezultatom 85:80.

Pred velikim brojem svojih navijača, Čačani su zasluženo stekli prednost u seriji. Već nakon prve četvrtine koju su domaći košarkaši rešili u svoju korist rezultatom 27:14 bilo je jasno da je pred Čajetincima težak zadatak.

„Borac“ je uspeo da sačuva stečenu prednost do kraja utakmice, iako su u poslednjem minutu košarkaši „Zlatibora“ bili na tri poena do izjednačenja, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Najefikasniji igrač utakmice bio je košarkaš „Borca“, Marko Pecarski sa 23 poena, dok je u poraženom timu najviše poena, 19 postigao Dimitrije Nikolić.

Naredna utakmica na programu je 4. maja u Čajetini. Ukoliko „Zlatibor“ ostvari pobedu na tom meču, treća i odlučujuća utakmica bila bi odigrana u Čačku.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.