Zlato i srebro za srpsku plivačicu Anju Crevar 1Foto: EPA/ BERND THISSEN

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je još jednu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u plivanju koje se održava u Izraelu.

Mlada Pančevka došla je do srebrnog odličja u trci na 200 m mešovito pošto je deonicu isplivala za 2:14,13. Brža od nje bila je Holanđanka Marit Stenbergen, kojoj je prvo mesto donelo vreme 2:13,69, dok je treće mesto zauzela takmičarka iz Britanije Alisija Vilson (2:14,60).

Šesnaestogodišnja srpska plivačica prethodno je osvojila zlato na 400 metara sa vremenom 4.41,17 i ubedljivo pobedila ispred Italijanke Ane Priovano i Francuskinje Sirel Duamel, odbranivši tako tron osvojen prošle godine u Hodmezovarašhelju. Anja je u Mađarskoj pre godinu dana osvojila i bronzu na 200 m mešovito a ove godine cilj joj je bio da popravi vreme, u čemu je i uspela popevši se jedan stepenik više na pobedničkom postolju.