Zvezda izgubila u Pireju, gosti pali u drugom poluvremenu 1Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Olimpijakosa u Pireju rezultatom 88:83 u utakmici 9. kola Evrolige.

Iako je Olimpijakos u jednom trenutku imao i prednost od 14 poena u poslednjoj četvrtini, ekipa Janisa Sferopulosa uspela je da uhvati rezultatski priključak tri minuta pre kraja.

Ipak, Kenan i Piters su pogađali kad god je Zvezda bila na ivici da dođe do izjednačenja, da bi u penal završnici Olimpijakos rutinski sačuvao pobedu.

Ovo je bio šesti poraz Beograđana u Evroligi, dok je Olimpijakos zabeležio petu pobedu.

Najefikasniji u timu iz Beograda bio je Nemanja Nedović sa 26 poena, dok je Miloš Teodosić ubacio 15 i dodao četiri asistencije.

Kod domaćih najviše poena postigao je Piters (28), Kenan je dodao 15, a Mustafa Fal je uz 14 poena imao i 14 uhvaćenih lopti.

U narednom, 10. kolu košarkaši Crvene zvezde 24. novembra dočekuju Olimpiju iz Milana (20.30), dok Olimpijakos istog dana na svom parketu igra sa Žalgirisom (20.15).