Zvezda slavila u Nišu 1Foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički u Nišu (2:1), u okviru 16. kola Superlige Srbije.

Šampion Srbije je do pobede došao u dubokoj nadoknadi vremena, tačnije u 97. minutu, a strelac pobedonosnog gola bio je napadač Aleksandar Pešić.

To je bio njegov drugi gol na meču, pa se s pravom može reći da je zaslužio ulogu junaka Crvene Zvezde na „Čairu“.

Izabranici Miloša Milojevića su meč završili sa dva igrača više, ali uprkos toj činjenici jedva su došli do pobede.

Od 60. minuta četa Nenada Lalatovića je ostala bez Mburija Jamkama, a u ndoknadi vremena je isto prošao i Amogu Etongu.

Gosti su poveli su vodili u 68. minutu, ali su domaći izjednačili samo pet minuta kasnije preko Saše Marjanovića.

Ipak, Pešić je posle proigravanja glavom Aleksandra Pešića savladao Lazara Rosića u smiraj utakmice i tako ostavio tim Miloša Milojevića u dobrom raspoloženju pred odlučujuće utakmice u grupnoj fazi Lige Evrope.

U prvom poluvremenu napadali su i jedni i drugi, ali su mreže mirovale.

Zvezda je bila konkretnija u drugom poluvremenu i bilo je samo pitanje trenutka kada će „crveno-beli“ da povedu.

Uradili su to u 68. minutu, ali se domaći nisu predavali i brzo su izjednačili.

Kada se činilo da će se brojčano nadmoćnija ekipa zadovoljiti bodom, usledio je pas iz odbrane na El Fardu Bena, koji je glavom proigrao Kataija, a ovaj je u petercu pronašao usamljenog Pešića i slavlje gostujućih navijača je moglo da počne.