Aerodrom Sarajevo po broju prometa poslednji je na listi glavnih evropskih gradova zbog čega je sve više zahteva da se menja model upravljanja ovim aerodromom koji je u stoprocentnom vlasništvu države odnosno Vlade FBiH.
Kako saznaje Klix.ba, predstavnici međunarodne zajednice u BiH već su duže vreme nezadovoljni kako posluje Aerodrom Sarajevo i smatraju problemom činjenicu da je u državnom vlasništvu.
Ambasador Velike Britanije u BiH Metju Fild danas je na svom zvaničnom Twitter profilu, komentarisao informaciju koju je objavio Klix.ba o tome da je Aerodrom Sarajevo na 169. mestu, najnižem od glavnih gradova u Evropi.
„Uspešni i dinamični aerodromi su pokretači turizma, invAerodrom Sarajevo po broju prometa poslednji je na listi glavnih evropskih gradova zbog čega je sve više zahteva da se menja model upravljanja ovim aerodromom koji je u stoprocentnom vlasništvu države odnosno Vlade FBiH. esticija i poveznica među ljudima. Sarajevo bi trebalo pratiti regionalne primere i više se otvoriti“, poručio je Fild. I šef Delegacije Evropske unije u BiH Johan Satler napominje je Aerodrom Sarajevo, izuzetno važan resurs za ovu državu, još u državnom vlasništvu.
„Taj aerodrom je sada svakako među lošijim sa smanjenim brojem putnika i lošim uslugama“, rekao je Satler novinarima u Bijeljini.
Nedavno je objavljen i podatak Međunarodnog aerodromskog veća (ACI) koji govori o Bosni i Hercegovini kao zemlji sa najslabijom aerodromskom povezanošću u Evropi. A to znači manje direktnih i indirektnih konekcija putnicima sa evropskim destinacijama. Stoga ne čudi i da je Sarajevo ponovo na poslednjem mestu među evropskim prestonicama po broju prevezenih putnika.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.