Prošla godina je za većinu crnogorskih privrednih subjekata bila značajno uspešnija od prethodne a ostvareni rezultat nakon oporezivanja je iznosio 272,7 miliona evra i veći je 82 odsto u odnosu na 2017.godinu.
I broj zaposlenih je rastao za 8,8 odsto odnosno za skoro deset hiljada pa je prema dostavljenim podacima broj prosečno zaposlenih iznosio 122.128.
Ovo je saopšteno danas na pres konferenciji u okviru projekta „100 najvećih u Crnoj Gori“ održanoj u Privrdenoj komori Crne Gore.
Prema projektu u kategodriji malih preduzeća lideri po prihodu dobiti i broju zaposlenih su bili preduzeća Mivis, Domen,Securitas Montenegro, u kategoriji srednjih preduzeća Ina-Crna Gora, Zetagradnja,Tobacc S press dok su u kategoriji velikih preduzeća lideri bili Elektroprivreda Crne Gore i Voli Trade.
U delatnostima ostala preduzeća lider proizvodnje i prerade je Rudnik uglja, u IT sektoru Comtrade Distribuciom, nafte i derivata Jugopterol, u farmaciji Glosarij, medicinskim uslugama Institut Simo Milošević a priznanje za najveću rastuću kompaniju pripalo je Voli Trade.
U okviru ovog projekta proglašeni su najveći u sektoru telekomunikacija a tu je lider Crnogorski Telekom, u trgovini Voli Trade, hotelijerstvu Budvanska Rivijera, upravljanje nekretninama Delta M Crna Gora ,revizije i račinovodstva Finanse Plus, građevine Bemah a u delatnosti hrane i pića Mesopromet.
Projekat „100 najvećih u CG“ pokrenut je za unapređenje i promociju i promovisanje crnogorske privrede a inicirala ga je kompanija Bi Consalting u partnerstvu sa ministarstvima finansija, ekonomije i Privrednom komorom Crne Gore.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.