Crna Gora i popis: Građanska država ili „mala Bosna“?

Ostavite komentar


  1. Što se tiče jezika, mogu ih zvati kako hoće, a sve dok mi nije potreban prevodilac, za mene je srpski, hrvatski, bošnjački, crnogorski… jedan jezik.

  2. Zanimljivo kako je albanski sluzbeni jezik u Makedoniji iako Albanci cine nekih 20% stanovnistva i iako se albanskim sluzi 20% tak posto stanovnistva i to nikome nije problem. Naprotiv, to guraju i EU i SAD i to je kao pokazatelj „evropskih vrednosti“ kao i to da se Makedonija ponasa kao Albanija 2 i u potpunosti je podredjena interesima albanske manjine. Istovremeno, srpski kao sluzbeni jezik u drzavi gde Srbi cine 33 % stanovnistva i gde 43% stanovnistva govori srpskim jezikom je problem? Kao sto je problem i da Crna Gora vodi politiku koja minimalno vodi racuna o interesima Srba i Srbije? I kome je to problem? Politicko-ideolosko-interesnoj partiji Mila Djukanovica koja je na vlasti opstajala zato sto je slusala naredjenja upravo iz SAD i pojedinih iz EU? Sve dok postoje ovakvi licemerni, dupli standardi u politici SAD/EU nece doci ni do stabilizacije ni do mira.

  3. Srbi imaju najvise maternjih jezika u svetu. Srpski, Vojvodjanski, Crnogorski, Bosanski, Bosnjacki, Sumadijski, Dalmatinski, Hrvatski, Hercegovacki, Vranjski.

Ostavite komentar


Region

Naslovna strana

Naslovna strana za 18. decembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Ognjen Radonjić, profesor

Iz Danasa u bolje sutra.