Medicinska sestra slomila nogu spasavajući dete iz provalije 1Intervencija Hitne pomoći Banjaluke Foto: Vatrogasna ekipa Banjaluke/Nezavisne

Medicinska sestra T. C. Doma zdravlja Banjaluka zadobila je prelom potkolenice kada je intervenisala prilikom silaska niz strminu i pala dok je na nepristupačnom terenu na Banj brdu sa kolegama iz Službe hitne pomoći pružala pomoć teško povređenom maloletnom biciklisti.

„Intervencija Službe hitne medicinske pomoći JZU Dom zdravlja u Banjaluci je usledila nakon telefonskog poziva N.D.  u nedelju u 18.37 časova, koji je naveo da mu je sin pao sa bicikla na Banj brdu i da je sav polomljen“, rekli su u Dmu zdravlja za Nezavsine novine.

Kako dodaju, intervenciji su prisustvovali doktor, dva medicinska tehničara i vozač Službe hitne medicinske pomoći.

„Pripadnike Vatrogasne brigade Banjaluka i policiju pozvao je dispečer naše Službe. Na Banj brdo je prvo stigla ekipa Službe hitne medicinske pomoći. Nakon deset minuta stigli su vatrogasci, te potom i policija“, navode iz ove zdravstvene ustanove.

Posle dolaska ekipe Službe hitne medicinske pomoći na mesto nesreće i lociranja povređenog pacijenta, medicinska sestra T.C. je, prilikom silaska niz strminu, na nepristupačnom terenu, pala i pri tom se povredila.

T. C. je odmah pregledala i zbrinula doktorka Službe.

„Do povređenog su zajedno stigli medicinski tehničar i dva vatrogasca, a zatim i doktor. Povređeni je pregledan i zbrinut na mestu gde je nađen. Za vreme pregleda i zbrinjavanja vozač naše Službe se spustio sa lopatastim nosilima na kojima je isti i izvučen. Povređenog dečaka su nosili medicinski tehničar, vozač i dva vatrogasca“, navode iz Doma zdravlja.

Lekarskim pregledom je ustanovljen prelom ruke kod bicikliste i prelom potkolenice kod medicinske sestre.

Povređeno dete je hospitalizovano u Klinici za dečiju hirurgiju, zadobilo je frakturu desne ruke i njegovo zdravstveno stanje je stabilno.

Medicinska sestra je, nakon dijagnostičke obrade, urgentno operisana na Klinici za ortopediju i traumatologiju Univerzitetsko – kliničkog centra Republike Srpske te je i ona stabilno.

„Rad u Službi hitne medicinske pomoći je izuzetno težak, odgovoran, zahtjevan, specifičan i u nekim situacijama opasan po život što potvrđuje intervencija na Banj brdu.

Medicinsko osoblje Službe hitne medicinske pomoći tokom svake intervencije daje svoj maksimum kako bi spasili ljudski život  ponekad rizikujući vlastiti.  Problem radnicima iz Službe hitne medicinske pomoći osim nepristupačnog terena pravi i noć, snijeg, hladnoća, kiša, blato, voda, zbrinjavanje  i praćenje pacijenata u sanitetskom vozilu koje se brzo kreće“, poručuju iz Doma zdravlja.

Napominju da nije retkost da se interveniše u ovakvim ili sličnim uslovima, ali na svu sreću, uglavnom bez težih posledica po zaposlene.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari