Ministarstvo održivog razvoja i turizma „izbrisalo“ je šest otvorenih šankova, popularnih diskoteka na otvorenom, od kojih neke postoje 20 godina, kao i više lokala brze hrane na glavnom budvanskom šetalištu, u zoni morskog dobra, pišu Vijesti.
To piše u Programu privremenih objekata za zonu morskog dobra na području opštine Budve za period 2019-2023, koji je potpisao ministar Pavle Radulović.
Time je odbijena inicijativa Javnog preduzeća “Morsko dobro“, na čijem je čelu Predrag Jelušić koje je zajedno sa ugostiteljima i vlasnicima trgovačkih lokala, predložilo da se ti lokali zadrže na strani šetališta prema moru do oktobra 2020, a u međuvremenu da se izradi plansko rešenje za uređenje budvanskog šetališta.
Zakupci lokacija i ugostitelji su zatražili od „Morskog dobra“ da im se lokali zadrže, a kao opravdanje izneli da godišnje država gubi čak milion evra.
Predložili su da se novac koji se ostvaruje od zakupa tih lokacija, za te dve godine sačuva i preusmeri na uređenje šetališta, jer uklanjenjem objekata, za ovu sezonu prostor će biti pretvoren u ruglo.
Tako šest popularnih diskoteka, od kojih neke postoje već više od dvije decenije, „Trokadero“, „Paris“, „ Ambinete“, „Rafaelo“, „Maltez“ i “Miami“, nisu predviđene u narednih pet godina.
„Izbrisano“ je i nekoliko lokala brze hrane, privremeni restorani, kao i prodaja sladoleda i pića iz rashladnih vitrina.
Ostavljeno je nekoliko restorana, ali im je zabranjeno da na strani prema šetalištu, kao što je to bilo prethodnih godina, imaju prodaju pljeskavica i ostalih specijaliteta sa roštilja, dodaje list.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.