![Ne davimo Beograd: Izgrađena još tri sprata na kompleksu u Novom Beogradu nakon rešenja o rušenju 1 Ne davimo Beograd: Izgrađena još tri sprata na kompleksu u Novom Beogradu nakon rešenja o rušenju 1](https://www.danas.rs/wp-content/uploads/2021/01/Ne-Davimo-Beograd-1024x576-1-e1647270918694.jpg)
Inicijativa „Ne davimo Beograd“ saopštila je danas da je investitor stambeno-poslovnog kompleksa Auto-centra „Stojanović“ u Novom Beogradu nastavio radove iako je inspekcija izdala rešenje o obustavljanju radova i rušenju druge lamele tog kompleksa.
„Zahtevamo od nadležnih institucija da hitno sprovede rešenje građevinske inspekcije o rušenju nelegalno sazidanog objekta Auto-centra ‘Stojanović’ i pokaže delima a ne samo rečima da niko nije iznad zakona“, ističe se u saopštenju inicijative.
U saopštenju „Ne davimo Beograd“ novodi da su u međuvremenu sazidane još tri etaže te da se postavlja pitanje kako je moguće da se u jednoj od najprometnijih ulica Novog Beograda naočigled javnosti bespravno gradi višespratnica, a da nadležnе institucije ne reaguju.
„Svedoci smo da divlja gradnja u Beogradu poslednjih godina poprima razmere epidemije i da planirana i prepoznatljiva arhitektura ubrzano nestaje pred najezdom neprimerene gradnje koja Beograd pretvara u modernu kasabu“, dodaje se u saopštenju.
Iz inicijative Ne davimo Beograd su ocenili da grad mora da se širi i razvija, ali se pravac i brzina razvoja ne smeju rukovoditi isključivo finansijskom koristi za investitore.
Naglašeno je da Beograd mora da se razvija na principima moderne urbanizacije koja podrazumeva rešavanje, a ne uvećavanje problema saobraćaja, energetske efikasnosti, zagađenja, estetike i komfora.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.