Radojičić: Tri osnovna pravca razvoja Beograda ekologija, digitalizacija i ulaganja u mlade 1Foto: FoNet/ Aleksandar Barda

Gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić je gostujući u emisiji „Region“ na „Welcome to Fun“ radiju, koja se bavi aktuelnim gradskim temama, kapitalnim projektima i međunarodnom saradnjom naše zemlje, istakao značaj Beograda kao investicionog centra Evrope, saopšteno je iz uprave grada.

„Beograd je jedan od vodećih gradova u regionu ali i šire od toga, kada je reč o njegovom investicionom potencijalu.  U Beogradu se svakodnevno gradi, što naši sugrađani imaju priliku i da vide, bilo da je reč o velikim projektima poput Beograda na vodi, izgradnji beogradskog metroa, obilaznici oko Beograda,  ili drugim radovima na infrastrukturi, izgradnji škola, vrtića. Ovi projekti će značajno uticati na poboljšanje kvaliteta života građana kao i mobilnost u Beogradu“, rekao je Radojičić.

Kako je saopšteno, govoreći o međunarodnoj saradnji Beograda sa kineskim partnerima, gradonačelnik je podsetio na istorijski momenat 1980. godine kada je Beograd sa Pekingom potpisao Ugovor o prijateljskoj saradnji.

On je istakao da je danas ta saradnja još intenzivnija na zadovoljstvo obe strane, i to pre svega  u oblastima inovacija, infrastrukture, ekologije i privrede.

„Saradnja dve države se zasniva na principima prijateljstva, međusobne solidarnosti i poštovanja. Pored već spomenutog Metroa, naznačio bih važan zajednički projekat iz oblasti ekologije, a to je izgradnja Fabrike „Veliko selo“ za preradu otpadnih voda koja će u potpunosti zameniti zastareli sistem odlaganja otpadnih voda. Kao još jedan primer dobre saradnje imamo i „Pupinov most“ koji je povezao dve strane grada Zemun i Borču, i znatno olakšao funkcionisanje saobraćaja u gradu“, naglasio je Radojičić.

Istakao je tri bitna pravca kada je reč o razvoju Beograda u  budućnosti.

„Najpre, izgradnja i razvoj grada moraju biti usmereni ka ekologiji i zaštiti životne sredine, te unapređivanju uslova i kvaliteta života svih građana. Posebno mi je važno kao gradonačelniku, ali i dečijem hirurgu, da grad prilagođavamo deci, njihovim potrebama, rastu i razvoju. Osim toga, istakao bih važnost  razvoja digitalizacije i „Smart city“ koncepta i digitalne demokratije, u cilju bržeg i sigurnijeg obavljanja svakodnevnih aktivnosti građana, te efikasnijeg rada gradske uprave.  Smatram da bi omladina trebalo još više da se  uključi u rad i funkcionisanje Grada, jer samo tako, on može biti po meri svih njenih građana“, zaključio je gradonačelnik Beograda.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari