Na danas održanoj javnoj sednici o nacrtu izmena i dopuna plana područja priobalja Save u Upravi Beograda, pored toga što nije bilo medija i nije bilo dozvoljeno snimanje, nije usvojena nijedna primedba, saopštio je Beogradski odbor Stranke slobode i pravde.
Kako se navodi, čitava jedna stambena zgrada nije ucrtana u plan i nije predviđena sudbina njenog vlasnika, ali je gradski urbanista Marko Stojčić bio vrlo zainteresovan da odgovori na pitanje predsednice Gradskog odbora Mile Popović, upućeno investitoru, šta predstavlja dug “Beograda na vodi” od 100 miliona evra.
Umesto investitora, dodaje se, se javio Stojčić sa nemuštim odgovorom da je reč o dugu prema Beogradu koji će se „prebiti“ za neke infrastrukturne projekte, pri čemu nije jasno ni koji su to projekti, ni koliko koštaju, a ponajmanje kolika je stvarna vrednost radova i ko ih je obračunao.
Stranka slobode ukazuje da je, između ostalog, prigovorila da se ne može rušiti Stari savski most koji predstavlja spomenik hrabrosti, da ne mogu da se ugrožavaju zakonom zaštićeni objekti, a pre svega da ne postoji nikakav javni interes da se firmi koja duguje Beogradu više od 100 miliona evra da mogućnost da gradi desetospratnice na obali Save, jer će se tako bespovratno uništiti vizura Beograda.
Naveli smo i da je projekat ovakvog metroa loš i da iz tog razloga plan nije mogao da predvidi stanice kako treba, a da je tunel ispod Save najskuplja i najnebezbednija moguća alternativa za prolazak metroa, ali ova vlast ne želi da usvoji nijedan prigovor, bilo suštinski, bilo čak i kozmetički koji treba da omogući prilaz nekome do njegove zgrade, navodi SSP.
Stranka slobode i pravde Beograd garantuje da će se po smeni ove vlasti projekti raditi u cilju zaštite Beograda, a ne u interesu investitora, a da će se štetan ugovor za Beograd na vodi raskinuti, stoji u saopštenju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.