Nikola Lakićfoto FoNet Milica Vučković

Advokat Nikola Lakić izjavio je danas da bi zbog uznemirenosti javnosti Vlada Srbije morala da stavi na uvid sve ugovore o rekonstrukciji Železničke stanice u Novom Sadu.

Lakić je agenciji Beta kazao da je ceo postupak oko utvrđivanja odgovornosti za tragediju u Novom Sadu trebalo da vodi Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) u Beogradu.

„Ako se među osumnjičenima nalaze postavljena lica poput Gorana Vesića, Jelene Tanasković, Nebojša Šurlana i Anite Domovske, za njih je nadležno Tužilaštvo za organizovani kriminal. Osim toga, ako postoje sumnje u zloupotrebu službenog položaja ili bilo kog krivičnog dela koje je vezano za korupciju, onda je i to razlog zbog kojeg bi postupak trebalo da se vodi u TOK“, objasnio je advokat.

Prema njegovim rečima, sa svih ugovora o rekonstrukciji Železničke stanice trebalo bi da se skine oznaka „državne tajne“ i da se stave na uvid javnosti.

„Svi ugovori bi morali da budu dostupni javnosti kako bi se videlo koliko je i šta plaćeno, i ko je bio nadležan za izvođenje radova i nadzor. Sad imamo situaciju da se sve radi u mraku kako bi se zataškale mnoge stvari koje ukazuju na korupciju. Takođe, niko nije priveden iz mađarske firme ‘Utiber’ koja je nadzorni organ na rekonstrukciji cele pruge od Beograda do Subotice, kao ni od predstavnike kineske kompanije koja je izvodila radove“, rekao je Lakić.

Više javno tužilaštvo u Novom Sadu saopštilo je juče da je privedeno 11 lica koja su učestvovala u rekonstrukciji Železničke stanice.

Pri padu betonske nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra poginulo je 14 ljudi, jedna teško povređena devojka je umrla u nedelju, a lekari se bore za živote dvoje teško povređenih.

Stradali su Nemanja Komar (2007) iz Stepanovićeva, Andela Ruman (2004) iz Stare Pazove, Đorđe Firić (1971), Valentina Firić (2014) i Sara Firić (2018) iz Kovilja, Milica Adamović (2008) iz Kaća, Mileva Karanović (1948) iz Kaća, Sanja Arbutina Ćirić (1989) iz Kaća, Stefan Hrka (1997) iz Beograda, Miloš Milosavljević (2003) iz Knićanina, Đuro Švonja (1947) iz Stepanovićeva, Vukašin Raković (1955) iz Bukovca, Vasko Sazdovski (1979) državljanin Severne Makedonije, Goranka Raca (1966) iz Novog Sada i Anja Radonjić (2000) iz Paraćina.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari