U šabačkom Gerontološkom centru stanje je alarmantno jer se zaraza proširila na više od polovine korisnika.
Od 153 korisnika potvrđeno je da su 82 zaražena, kao i da je 19 zaposlenih obolelo od korona virusa.
Petoro korisnika smešteno je u Opštu bilnicu, dok petoro njih ima povišenu temperaturu. Međutim, u svemu ovome ima odgovornosti nadležnih organa jer je prećutkivano pravo stanje.
Podrinske novine imale su nezvaničnu informaciju o širenju zaraze sedmog januara, ali nisu mogli da je objave bez potvrda.
Tek desetog januara Krizni štab je reagovao posle pisanja na portalu Podrinskih, da bi u ponedeljak bila zatražena i pomoć Ministarstva za rad i socijalna pitanja.
Ujedno ova ustanova praktično je zatvorena za informacije već deset meseci, a korisnici nisu imali dodira sa svojim bližnjima.
Direktorka Marija Marković po ustaljenom obrascu nije se obraćala medijima, a nezvanično i sama je obolela od korona virusa.
Sve ovo podseća na zid ćutanja u toku prvog i drugog talasa pandemije, kada su kadrovi SNS mnogo toga krili od javnosti, a nalazili su se na čelu Opšte bolnice, Zavoda za javno zdravlje, Gerontološkog centra, Poštanske štedionice.
Podsećanja radi, odbornici SNS nisu glasali za uvođenje vanredne situacije trećeg jula, a sam predsednik države Aleksandar Vučić izjavio je da je vanredna situacija izmišljena kako tadašnja lokalna vlast ne bi priznala izborni poraz.
U prvom talasu pandemije u Šapcu bilo je 75 obolelih i dva smrtna slučaja, dok je u drugom talasu bilo zaraženo oko dve hiljade osoba a 42 je preminulo.
Trenutno je u kovid bolnici hospitalizovano 166 pacijenata od kojih je šest intubirano. U protekla 24 časa preminula su tri pacijenta.
U januaru smanjen je broj zaraženih na manje od stotinu dok se u u špicu pandemije, u decembru, beležilo oko dve stotine obolelih.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.