
Zaposleni u Apoteci Beograd najavili su za sutra protest i blokadu saobraćaja, nezadovoljni trenutnom situacijom u tom preduzeću i neispunjenim obećanjima Gradske uprave.
Protest će početi u 10.50, a planirano je da radnici blokiraju raskrsnicu kod jedne od njihovih apoteka 1. maj, na uglu ulica Kneza Miloša i Kralja Milana.
Nakon polučasovne blokade, plan je da se zaposleni Apoteke Beograd pridruže studentima i podrže ih, a to će se najverovatnije desiti ispred Pravnog fakulteta.
Oni su pozvali sve građane, medije i apotekarske ustanove da se sa njima „bore za javno zdravlje“.
Dostupnost primarne zdravstvene žaštite je, kako su naglasili, svim građanima garantovana Ustavom.
„Zahtevamo od nadležnih institucija da rade svoj posao i da krivci za naše propadanje odgovaraju. Pomozite nam u ovoj borbi“, poručili su zaposleni u sapštenju.
Radnici Apoteke Beograd više od dva i po meseca nisu primili plate, a već mesecima apoteke imaju manjak osnovnih lekova, što im dodatno otežava poslovanje.
Predsednica sindikata Opstanak Jelena Šikuljak za FoNet ističe da situacija samo ide na gore i da, iako se na sednici Skupštine grada 25. decembra pričalo o reprogramu duga, to se još nije desio.
„Od obećanja koje smo čuli od predsednika Skupštine grada Nikole Nikodijevića nema efekta“, kazala je Šikuljak i dodala da je od interesa i za građane i za zaposlene da Apoteka Beograd opstane i nesmetano nastavi da radi i snabdeva tržište lekovima.
Dešavanja u Novom Sadu možete pratiti iz minuta u minut na našem Blogu
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.