Dugo osporavani reprezentativac Bugarske uspeo je da povrati jarko crvenu boju na već pomalo izbledelim dresovima „crvenih đavola“. Dmitri Berbatov odigrao je najbolji meč, od kada je pre tri sezone došao iz Totenhema u Mančester.

Zahvaljujući het-triku bugarskog fudbalera izabranici Aleksa Fergusona uspeli su da pobede najveću inspiraciju ekipu Liverpula 3:2 (1:0). Malo je reći da je jučerašnji meč na Old Trafordu ispunio sva očekivanja navijača. Scenario u režiji najboljih fudbalera u Premijer ligi poprimio je obrise prave drame naročito u drugom poluvremenu. Sve do 60. minuta činilo se da će „crveni đavoli“ naneti ubedljiv poraz četi Roja Hodžsona. Predvođeni Berbatovim vodili su sa 2:0. U trenucima kada su potpuno vladali na terenu, samo jedan nesmotren potez zadnje linije vratio je „crvene“ u život. Džerard je precizno izveo penal omogućivši svojim igračima da povrate adrenalin. Zaigrao je tada Liverpul u skladu sa kvalitetima svojih igrača. Kapiten reprezentacije Engleske delio je pasove kao na tacni. Igrači Mančestera nisu uspeli ni da se oporave od iznenadnog šoka a umalo ih nije pogodio infarkt kada je Džerard iz slobodnog udarca, nakon odličnog taktičkog poteza Meirelješa koji je u živom zidu zbunio Flečera, poravnao rezultat u 70. minutu. Zvanični vicešampion gubio je igru na sredini terena, zbog čega je Aleks Ferguson morao da napravi određene promene u sastavu. Ferguson je želeo da pritisne protivnički vezni red, tako da je izbegavao duge pasove Vidića i Evansa. Domaćini su pojačavali pritisak, napad im se zasnivao na prodor igri spoljnih igrača, ali je Berbatov u 84. minutu upravo postigao odlučujući pogodak posle dugog pasa O Šea. Nadvisio je u skoku Karagera i matirao ukopanog Reinu. Mančester je u ulozi kapitena predvodio Nemanja Vidić, dok Milan Jovanović za Liverpul zaigrao od 79. minuta.