U Zaječaru nema viška zaposlenih kada su u pitanju zaposleni na neodređeno vreme, čulo se na zasedanju gradskog parlamenta, na kome su odbornici odbornici Skupštine grada većinom glasova usvojili Odluku o maksimalnom broju zaposlenih na neodređeno vreme u svakom organizacionom obliku u sistemu lokalne samouprave grada Zaječara u 2015. godini, a na osnovu odluke Vlade Srbije od prošlog meseca.
Ukupan broj zaposlenih, utvrđen metodologijom Vlade, računajući direktne i indirektne korisnike budžeta, iznosi 878, što je za deset radnika više od trenutnog broja stalno zaposlenih, navodi se na zvaničnom sajtu Grada Zaječara. U narednom periodu predstoji racionalizacija, budući da broj stalno zaposlenih ne sme 31. decembra 2018. godine biti veći od 700.
Odbornici Skupštine opštine su na ovom januarskom zasedanju usvojili Plan detaljne regulacije za eksploataciju i preradu građevinskog kamena iz ležišta „Rgotski krš“ i Program poslovanja JKP „Vodovod“ u ovoj godini. Odlučeno je takođe da JP „Urbanizam Zaječar“ ode u likvidaciju, kao i da se pokrene postupak likvidacije za d.o.o Biznis inkubator centar Zaječar. Gradski parlament u Zaječaru bavio se i određenim kadrovskim rešenjima. Nove v. d. direktora dobili su GSP Zaječar, gde je imenovan Boban Marković umesto Miodraga Milutinovića, JKP „Higijena“, gde je imenovan Bojan Trandafilović umesto Gorana Đorđevića, a novi v. d. upravnika Pozorišta Timočke Krajine „Zoran Radmilović“ umesto Vladana Cerovića biće Davor Marušić. Na sednici Skupštine grada usvojeno je i Rešenju o imenovanju predsednika, članova i sekretara Gradske izborne komisije u stalnom sastavu i njihovih zamenika, po kome je predsednica Gradske izborne komisije Slađana Bogdanović, a sekretarka Slađana Karan.
Na nedavnoj konferenciji za novinare predsednik Skupštine grada Stefan Zankov govorio je o zatečenim dugovima. Prema njegovim rečima, presek stanja pokazuje da je u junu 2013. dug iznosio 600 miliona dinara, sa još toliko kreditnih zaduženja, da bi Grad Zaječar u decembru prošle godine dugovao 1,4 milijarde dinara, a dospele obaveze po ranije preuzetim kreditima iznosile su 350 miliona dinara. Finansijski kolaps i dugovi koji nisu godinama plaćani onemogućavaju funkcionisanje grada, a najviše trpe korisnici budžeta.Portal Zaječarinfo takođe prenosi očekivanja prvog čoveka gradskog parlamenta da će Zaječar dobiti finansijsku podršku za konsolidaciju budžeta i da će, po okončanju istrage koja je u toku, nadležni utvrditi ko je odgovoran za finansijski kolaps grada.
Nije bilo januarskog transfera novca
– Zbog višegodišnje blokade zaječarskih škola, grad nije dobio januarski transfer novca.
Dobavljačima se duguje 400 miliona dinara, Direkciji za robne rezerve za mazut preuziman ranijih godina 138 miliona, PU „Đulići“ 57 miliona, mesnim zajednicama 24 miliona, Fabrici kablova 74 miliona, Fondu za razvoj za rekonstrukciju stadiona 58 miliona, izjavio je na konferenciji za novinare Zankov.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.