Branka Katić: Svako kritičko mišljenje se naziva antidržavnim 1Foto: EPA/PAUL BUCK

Glumica Branka Katić u intervjuu za nedeljnik NIN istakla je da naše društvo još uvek nije stiglo do demokratije, a da nepoverenje u političare dolazi iz loših iskustava i naroda i političara, ali i političke nepismenosti.

„Nedavno sam čitala govor Zorana Đinđića u kome ukazuje na tu predrasudu našeg naroda da ako je neko političar ne možeš mu verovati. A to nepoverenje dolazi iz loših iskustava, ali i iz političke nepismenosti“, smatra Katić.

Na pitanje kome je od političara verovala, ipak, ona nije znala odgovor, ali se prisetila osećaja sigurnosti tokom odrastanja u socijalizmu. Kako je rekla, verovala je u jednakost i da je „drug Tito dobar“.

„Kod nas se vođa poistovećuje sa državom, autoritarnost je prihvaćena i prihvatljiva. Svako kritičko mišljenje se odmah naziva antidržavnim“, rekla je Katić.

Za sebe kaže da je apolitična, da nije ostrašćena ni prema jednoj strani.

„Mislim da je i pogrešno ‘voleti’ političare ili partiju, bitnije je ceniti njihov program i znati da možeš da im veruješ, da su ljudi od reči i poverenja i da su pošteni u svom radu i namerama te da im lični profit nije važniji od svega drugog“, objasnila je glumica.

Ona se osvrnula na nedavni incident u skupštini, ističući da Jelisaveta Seka Sablić nije zaslužila „prozivku i optužbe poltrona“.

„Iznošenje neutemeljenih i zlonamernih optužbi hora dežurnih patriota u Skupštini Srbije je sasvim neukusno i neprimereno“, izjavila je Katić, i dodala da izjava Dragana Bjelogrlića i tekst Gorana Markovića odlično sažimaju tu tematiku.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari