Ukupno 86 profesora nalazi se na listama tehnoloških viškova, koje su zrenjaninske škole prosledile Ministarstvu prosvete a koje su potom objavljene na njegovom sajtu. U osnovnim školama prijavljeno je 13 predavača za tehnološki višak. U osnovnoj školi „Dr Jovan Cvijić“ prestala je potreba za angažovanjem četvoro predavača – profesora istorije, dvoje profesora stranog jezika i profesora informatike. U osnovnoj školi „Sonja Marinković“ tehnološki višak su troje predavača, profesor književnosti, i dva profesora mađarskog jezika.

 U osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ višak je profesor informatike, u školi „2. Oktobar“ profesor španskog, u „Zmaju“ profesor fiskulture, u „Njegošu“ profesori biologije, hemije i istorije a u školi „Servo Mihalj“ profesor likovnog.

Kada je reč o srednjim školama u Zrenjaninu, u novoj školskoj godini prestala je potreba za angažovanjem 73 predavača. U Tehničkoj školi višak je samo jedan nastavnik, i to predavač praktične nastave metalske struke na mađarskom jeziku. U Poljoprivrednoj školi višak je 7 profesora, u gimnaziji 8 predavača. Osam predavača višak je i u Medicinskoj školi, gde je prestala potreba za angažovanjem profesora hemije na mađarskom jeziku, profesora muzičkog, dva predavača geografije i dva istoričara, zatim profesora fizike i matematike.

U Elektrotehničko-građevinskoj školi „Nikola Tesla“ višak je 20 predavača, među kojima pet diplomiranih inženjera elektrotehnike, tri inženjera mašinstva, dva građevinska inženjera, jedan arhitekta, po jedan biolog, politikolog, istoričar, ekonomista, profesor srpskog, profesor ruskog jezika, geografije, profesor likovnog i profesor fizičkog. U Hemijsko-prehrambenoj školi prestala je potreba za angažovanjem 12 predavača – četiri tekstilna inženjera, jednog ekonomiste, jesnog slikara, jednog inženjera konfekcije i trikotaže, dva profesora srpskog, zatim profesora fizike i geografije. U Ekonomsko-trgovinskoj školi višak je 17 predavača. U Muzičkoj školi, osnovnoj i srednjoj, nije bilo viškova ove godine.

Ministarstvo prosvete navodi da se ne radi o listama za otpuštanje, već samo o trenutnim potrebama škola a da se za svakog prosvetara posebno navodi i koji bi predmet, pored svog, mogao da predaje. Kako objašnjavaju u ministarstvu, liste treba da posluže za raspoređivanje slobodnih profesora.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari