Predvođeni „nepoželjnim“ trenerom Rafaelom Benitezom, fudbaleri Čelsija uspeli su da se domognu finala Svetskog klupskog prvenstva u Japanu, pobedom nad meksičkim Monterejom sa 3:1 (1:0), gde će se za titulu boriti sa Korintijansom iz Brazila u nedelju od 11.30. Pobeda u finalu ne donosi Čelsiju samo titulu već i bar privremeno primirje navijača i španskog stručnjaka, a takođe će koliko-toliko ublažiti ranu eliminaciju iz ovosezonskog izdanja Lige šampiona.

Čelsi je do trijumfa došao sasvim zasluženo jer je dominirao tokom celog meča. Vođstvo od 1:0 „plavci“ su stekli u 17. minutu golom Huana Mate, a do prednosti su mogli i ranije da su Bane Ivanović i Eden Azar bili precizni. Ovaj gol razbudio je Meksikance, uspeli su da ugroze gol Petra Čeha koji je greškom dopustio De Nigrisu da lako zatrese mrežu, ali je on promašio odličnu šansu pa se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću tima iz Londona. U prva tri minuta drugog dela sve je bilo rešeno, gol Fernanda Toresa i autogol Čaveza nokautirali su Monterej, pa je prava sreća za Meksikance što još ubedljivije nisu poraženi jer su „plavci“ propustili još nekoliko prilika. Čast je koliko-toliko spasio De Nigris i iskupio se za promašaj, ali kasno, jer je gol za konačnih 3:1 upisao u sudijskoj nadoknadi. Dan ranije Korintijans je obezbedio učešće u finalu pobedom nad Al Ahlijem, minimalnim rezultatom od 1:0. Monterej i Al Ahli odigraće meč za treće mesto u nedelju od 8.30.